Menu

روش های خرید بسته اینترنت همراه اول : از کجا بسته اینترنت بگیرم؟

خرید اینترنت همراه اول و نحوه خریداری کردن آن، یکی از اصلی‌ترین سوالات کاربران و مشتریان جدید همراه اول است که احتمالاً نمی‌توانند به آسانی اقدام به خریداری بسته‌های این اپراتور کنند. با این وجود باید گفت که اپراتور همراه اول، یکی از پرطرفدار‌ترین اپراتورهای کشور است که برای نخستین بار در سال 1372 در کشور تاسیس شد و پس از گذشت زمانی نه چندان کوتاه (حدودا 30 سال) از عمر این شرکت، خدمات گوناگونی را برای راحتی مشتریانش ایجاد کرده است. از این قبیل خدمات می‌توان به خریداری انواع و اقسام اینترنت همراه اشاره داشت. اما بهترین راه خرید اینترنت همراه اول کدام است؟ چند روش برای خرید اینترنت وجود دارد؟ مراحل خرید بسته اینترنتی همراه اول چیست؟ ما قرار است که در این مقاله  خرید بسته اینترنت همراه اول با این خدمات آشنا شویم و شش روش عمده و آسان برای خریداری اینترنت را تا انتهای مطلب با همدیگر بیاموزیم.

انواع بسته‌های اینترنت همراه اول

اینترنت همراه اول در برگیرنده دو گروه نسل جدید یعنی آلفا و آلفا+ است. بسته‌های آلفا پلاس  اغلب شامل مناطق پوشش دهنده 4G بوده و به همین خاطر سرعت زیادتری را دارا هستند. همین‌طور همراه اول انواع دیگری از اینترنت را به اسم بسته‌های ترکیبی دلخواه، مدار فیروزه‌ای و اینترنت همراه ارائه می‌کند که هریک دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به خودشان هستند. مشترکین نیز با مراجعه به سایت اصلی اپراتور می‌توانند با توجه به نیاز‌مندی‌ها و همچنین تعیین الگوی مصرفی خود، اطلاعات جامعی را درباره هر کدام از بسته‌ها پیدا کرده و هم نسبت به خریداری هر کدام از بسته‌های اینترنتی فوق الذکر مطابق با نیازشان اقدام کنند.

روش اول: خرید اینترنت همراه با اپلیکیشن پیشخوان24

برای خرید اینترنت همراه از طریق پیشخوان 24 بایستی تا به ترتیب مراحل زیر را طی کنید:

خرید بسته اینترنت با پیشخوان

1 ) ابتدا وارد برنامه شوید و سپس گزینه بسته اینترنتی را انتخاب نمایید.

خرید بسته اینترنت همراه اول

2 ) زمانی که گزینه بسته اینترنتی را انتخاب نمودید، صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که بایستی شماره موبایل همراه خودتان یا شخصی که تمایل دارید برای او اینترنت خریداری کنید، وارد کنید.

کد شارژ اینترنت همراه اول

3 ) بعد از تایید شماره بایستی نوع اپراتور سیم کارتتان را از بین گزینه‌‍‌های موجود انتخاب کنید.

بسته مستقیم همراه اول

4 ) سپس باید از بیبن گزینه‌های موجود اینترنت مورد نیاز خودتان را انتخاب کنید، روی قیمت کلیک کنید و بسته اینترنتی خود را خریداری نمایید.

خرید اینترنت با پیشخوان 24

تبریک! شما موفق شدید تا بسته اینترنتی مورد نیازتان را بخرید.

یک ترس همیشگی که ممکن است دارندگان سیم کارت‌های اعتباری به آن مبتلا شوند، به پایان رسیدن اعتبار سیم کارت و عدم توانایی برای شارژ سیم کارت در لحظه است! با اینکه احتمال دارد همیشه مراقب باشید که کارت اعتباری‌ خود را جا نگذارید و سیم‌کارتتان همیشه شارژ باشد و برقرار، ولی طبق قانون مورفی که همه چیزها در بدترین و نامناسب‌ترین زمان‌ها رخ می‌دهد. ممکن است درست هنگامی که نیاز به یک تماس ضروری دارید یا به دردسر افتاده‌اید، اعتبار سیم کارتتان به پایان برسد! اگر خیلی خوش شانس باشید حتی ممکن است نتوانید به اینترنت متصل شوید و یا حتی اطلاعات لازم برای خرید اینترنتی و تلفنی شارژ را هم فراموش کرده باشید! خوش بختانه راهی برای خروج از این وضعیت وجود دارد. ما در این مطلب می‌خواهیم به معرفی طرح شارژ اضطراری همراه اول معروف به چتر اضطراری بپردازیم. البته توصیه میکنیم روش های خرید اینترنت به صورت آنلاین رو یاد بگیرید تا همیشه امکان خرید بسته اینترنت از پیشخوان و سایر وب سایت ها رو داشته باشید.

اپراتور همراه اول بر مبنای شعار هیچ کس تنها نیست، مدعی است که کلیه مشترکین خود را در این شرایط سخت پشتیبانی می‌کند. اپراتور همراه اول به عنوان یکی از اپراتورهای قدرتمند در ایران روش‌های گوناگونی را برای فعال کردن سرویس طرح شارژ اضطراری مشخص کرده از این رو ما در پیشخوان 24 سعی کردیم در این مطلب به تمام این موارد اشاره کنیم. اگر یکی از سیم کارت‌های شما ایرانسل است، می‌توانید به مطلبی که درباره ایرانسل نوشته‌ایم نیز مراجعه کنید.

وش دریافت شارژ اضطراری ایرانسل

سرویس شارژ اضطراری ایرانسل، امکانی قدیمی و در عین حال کاربردی از اپراتور ایرانسل است. از گذشته‌های دور ایرانسل به فکر مشترکین سیم کارت اعتباری خود بوده و سرویس شارژ اضطراری را راه اندازی نموده‌ است. البته کد دستوری این سرویس بارها تغییر کرده است. از طرفی هنوز هم هستند افرادی که سیم کارت اعتباری دارند اما از این امکان جذاب و کار راه‌انداز بی‌خبر هستند. در ادامه مراحل دریافت کد شارژ اضطراری ایرانسل رایگان را با هم مرور می‌کنیم.

اگر شارژ سیم کارت اعتباری شما تمام شد و به هر علتی قادر نیستید شارژ بخرید، این امکان برای شما فراهم شده است تا با استفاده از یکی از روش‌های زیر شارژ اضطراری ایرانسل دریافت نمایید. البته باید به یک نکته توجه داشته باشید، برای استفاده از سرویس اضطراری ایرانسل، باید از عضویت شما در شبکه حداقل 3 ماه گذشته باشد. همچنین در هر ماه، حداقل 10 هزار تومان تراکنش انجام داده باشید.

شارژ اضطراری همراه اول

کافی است که فقط 3 ماه از حضورتان در خانواده‌ی بزرگ همراه اول گذشته باشد و در این مدت حداقل 9000 تومان اعتبار مصرف کرده باشید. دیگر همه جوره، مخصوصا در شرایط سخت و اضطراری، تحت حمایت همراه اول خواهید بود. فقط دقت داشته باشید در صورتی می‌توانید شارژ اضطراری را فعال کنید که مبلغ اعتبارتان کمتر از 200 ریال باشد‌.

سیم‌کارت اعتباری قیمت پایین‌تری نسبت به سیم‌کارت دائمی دارد و همچنین می‌توانید با آن روی هزینه‌های خود کنترل بهتری داشته باشید. با این‌حال اعتباری بودن و پیش‌پرداختی هزینه مکالمه یا پیامک باعث می‌شود گاهی اوقات در شرایط اضطراری اعتبار حساب شما تمام شده و مکالمه شما قطع شود. اینجاست که سرویس اعتباری همراه اول می‌تواند بسیار مفید باشد.

وقتی تماس شما بر اثر اتمام اعتبار حسابتان قطع می‌شود چه می‌کنید؟ احتمالاً خرید شارژ از درگاه‌های اینترنتی و یا راهکارهای پرداخت USSD سریع‌ترین راه برای شارژ مجدد حساب و برقراری مجدد تماس است. با این‌حال گاهی این درگاه‌ها به‌صورت موقت از کار می‌افتند. همچنین امکان دارد بانک صادرکننده کارت شما در آن لحظه پاسخگو نباشد و نتوانید در مواقع اضطراری اعتبار خود را شارژ کنید. علاوه بر این حتماً برای شما هم پیش آمده که حساب بانکی که رمز دوم و اطلاعات خرید اینترنتی آن را دارید درست وقتی که به آن نیاز دارید خالی شده باشد.

راهکار بعدی خرید کارت شارژ فیزیکی و یا مراجعه به عابربانک و یا دستگاه‌های کارت‌خوان برای خرید شارژ است. این راهکار نیز وقت‌گیر بوده و در همه شرایط انتخاب مناسبی نیست.

 

اعتبار اضطراری همراه اول در این شرایط می‌تواند نجات‌بخش شما باشد. کافیست یک کد دستوری ساده (کد دریافت شارژ اضطراری همراه اول) را با گوشی خود شماره‌گیری کنید تا حساب شما به مبلغ 600 تومان به عنوان اعتبار اضطراری شارژ شود. این مبلغ یک ماه هم اعتبار دارد و پس از اولین شارژ توسط مشترک مبلغ مذکور به علاوه 40 تومان هزینه کارمزد از حساب مشترک کسر خواهد شد. به این ترتیب نیازی به خرید اینترنتی یا حضوری کارت شارژ نخواهید داشت.

گفتنی است سرویس اعتبار اضطراری برای مشترکین اعتباری قابل فعالسازی است که حداقل 90 روز از فعالسازی خط آن‌ها گذشته باشد و همچنین اعتبار فعلی آن‌ها کمتر از 20 هزار تومان باشد. همان‌طور که گفتیم این اعتبار حداکثر تا یک‌ماه قابل استفاده خواهد بود. برای کد گرفتن شارژ همراه اول باید مراحل زیر را دنبال کنید.

تاکنون استفاده از سرویس اعتبار اضطراری صرفاً از طریق درگاه #1* (کدشارژ اضطراری همراه اول) امکان‌پذیر بود اما حالا می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری #25*10* مستقیماً به بخش اعتبار اضطراری منتقل شده و دستورات مورد نظر را مشاهده کنید. مراحل کد شارژ رایگان همراه اول در زیر آمده است. از این رو اگر به دنبال کد درخواست شارژ همراه اول هستید ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

چگونه شارژ اضطراری همراه اول بگیریم؟

سرویس اعتبار اضطراری همراه اول (کد 15 دقیقه مکالمه رایگان همراه اول) با کد‌های دستوری معروف و آسان همراه اول یعنی: #1* یا #10* فعال می‌شود.

معرفی سرویس و روش گرفتن شارژ اضطراری همراه اول

همراه اول در راستای شعار هیچ کس تنها نیست با ارائه مجموعه سرویس‌های چتر اضطراری، مشترکین اعتباری خود را در هنگام اتمام شارژ حمایت خواهد کرد. این سرویس برای دریافت کد 15 دقیقه مکالمه رایگان همراه اول و همچنین گرفتن شارژ اضطراری همراه اول کاربرد دارد. سویس‌های متفاوت این اپراتور نظیر: شارژ بانوان همراه اول، پیامک اضطراری همراه اول، مکالمه رایگان و…

کد دستوری مجموعه سرویس‌های چتر اضطراری *10*26# است. این سرویس‌ها برای دریافت رمز شارژ اضطراری همراه اول عبارتند از:

1 ) درخواست مکالمه رایگان

مشترکی که شارژ کافی ندارد می تواند با ارسال یک کد USSD از سایر مشترکین همراه اول بخواهد که با وی تماس بگیرند.

  • در شرایط اضطراری با ارسال کد *10*261# و اعلام شماره مشترک مورد نظر، از سایر مشترکین همراه اول درخواست تماس نمایید.
  • این درخواست از طریق پیامک به اطلاع مشترک مورد نظر خواهد رسید.

روش دوم: خرید بسته اینترنت همراه اول از اپلیکیشن همراه من

خرید اینترنت همراه اول با همراه من

1- در ابتدا بایستی تا “اپلیکیشن همراه من” را روی موبایل خود دانلود کنید و بعد از نصب کردن اپلیکیشن ادامه مراحل را طی کنید.

2- بعد از ورودبه اپلیکیشن، باید عملیات ثبت نام تکمیل شود و با نام کاربری (که همان شماره تلفنتان است) و پسوردی که زمان ثبت نام گذاشتید، وارد برنامه شوید.

3- صفحه اصلی یا همان صفحه اول، میزان بسته‌ای که از پیش خریده‌اید به همراه یک سری از اطلاعات تکمیلی کارکرد سیم کارت و همین طور صورتحساب میان دوره و پایان دوره در اختیارتان می‌گذارد که با لمس گزینه «مشاهده جزئیات » در بخش کناری صورتحساب میان دوره خود می‌توانید به آسانی ریز کارکرد شماره تلفن به همراه لینک پرداخت قبض را ببینید. از پائین صفحه باید گزینه «خدمات من همراه اول» را لمس کنید.

انواع بسته های اینترنت دیتا

خرید اینترنت با اپلیکیشن همراه من

4- در صفحه‌ای که برای شما باز شده بر روی گزینه نخست یعنی «اینترنت نوترینو» کلیک کنید.

گزارش ایلنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول در طرح جدید خود، بسته‌های متنوع اینترنت صبحانه (۶ صبح تا ۱۲ ظهر) در بازه‌های زمانی هفت روزه و یک ماهه برای استفاده مشترکین دائمی و اعتباری ارائه می‌دهد. مشترکین می‌توانند این بسته‌ها را از طریق درگاه USSD، در لیست سرویس‌های سرشماره #۲۷۲*۱۰۰* مشاهده و فعال کنند.

امکان فعالسازی همزمان بسته‌‌های صبحانه با سایر بسته‌های اینترنت وجود داشته و این بسته‌ها فاقد تمدید خودکار حجمی و یا زمانی هستند.

بیسته اینترنت ساعتی همراه اول

 

5- حالا باید تا گزینه «بسته نوترینو» را در این قسمت انتخاب کنید.

 

6- در این بخش، صفحه جدیدی برای شما باز شده است که در این صفحه، تمام بسته‌های مدنظر شما را به همراه قیمت و همچنین ویژگی‌هایی که از آن برخوردارند، می‌شود به راحتی مشاهده کرد. از این جهت برای اعمال فیلتر دلخواهتان بایستی تا بر روی کادر معین‌ به همان آپشن در کنار «تمامی بسته‌ها» کلیک بکنید.

خرید شارژ ایرانسل و همراه اول

 

7- در این لحظه این توانایی را دارید تا فیلتر خرید بسته‌ همراه اول را که شامل  انواع گوناگون خرید شارژ اینترنت همراه اول به صورت روزانه هفتگی، ماهانه، دو ماه، سه ماه، چهار ماه، شش ماهه و یکساله است را به راحتی مشاهده کرده و  سپس انتخاب کنید.

 

8- پس از جستجو در صفحات فیلتر شده (بخش‌بندی شده)، بسته مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. بعد از این کار بایستی تا بر روی عبارت نارنجی رنگ ( کادر نارنجی) زیر بسته با عبارت « فعال سازی این طرح » کلیک کرده و بعد “بله” را لمس کنید تا خرید نت همراه اول برای شما فعال بشود.

 

در همین حالا بسته اینترنتی مورد نظر با موفقیت کامل بر روی گوشی شما فعال سازی شده است!روش سوم: کدهای خرید بسته همراه اول USSD

یکی دیگر از انواع روش‌هایی که در اصل شما به راحتی می‌توانید از طریق آن اقدام به خرید چه بسته اینترنت همراه اول اعتباری و چه کد خرید بسته اینترنت همراه اول دائمی کنید، استفاده از انواع مختلف کدهای ussd در این اپراتور است. این روش در واقع به هیچ‌وجه نیاز به اینترنت ندارد و هر یک از مشتریان همراه اول تنها با شماره‌گیری یک کد ساده می‌توانند اقدام به خرید اینترنت همراه اول برای دیگران و همچنین خودشان کنند. به همین جهت اگر شما هم قصد خریداری از طریق کد شارژ اینترنت همراه اول با استفاده از کد ussd را دارید، بایستی تا پله پله مراحل ساده زیر را ادامه بدهید:

1- اول باید کد دستوری #32*10* را شماره‌گیری کنید. راهنمای  خرید بسته اینترنت همراه اول و ایرانسل با پیشخوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *