Menu

روش های دریافت قبض المثنی – سایت پروانه سفید پرستاری

حذف قبوض کاغذی و مشکلات پیرامون آن

در بسیاری از مجموعه‌ها، شرکت ها و سازمان‌ها قبوض به صورت مرکزی توسط واحدهای پشتیبانی، حسابداری و مالی مدیریت و پرداخت ‌می‌شوند. مدیریت قبوض با تعداد بالا، مشکلات خاص خود را به همراه دارد. مسئله از آنجا شروع می‌شود که تعداد زیادی قبض باید جمع‌آوری و پرداخت شود. سپس رسید این قبوض به همراه نسخه فیزیکی آن باید آرشیو شده و با ساختاری منظم آماده تحویل به واحد حسابداری شود. مدیریت این روند برای مجموعه‌ها هزینه زیادی ایجاد کرده است. تمامی این شرایط بدون در نظر گرفتن مسئله جمع‌آوری قبوض شعبات و شرکت‌ها در استان‌های متفاوت بسیار سخت و زمان‌بر است و مدیریت تصویر قبض به همراه رسید پرداخت آن، سختی را دوچندان می‌کند.

موارد استفاده از قبض المثنی

زمانی که قبض المثنی را پرداخت می‌کنید به یک رسید حاوی اطلاعاتی نیاز دارید که نمایشگر صحت پرداخت شما باشد. این اطلاعات باید شامل مواردی مانند شناسه قبض، شناسه پرداخت، تاریخ پرداخت، مبلغ پرداخت و کد پیگیری پرداخت باشد.

سیستم های مالی، برای مدیریت هزینه ها و مخارج خود، نیاز به اسناد معتبر جهت تایید پرداخت دارند و دسترسی به نسخه المثنی قبوض بهترین راهکار برای مدیریت قبوض پرداختی در سازمان‌ها و شرکت‌هاست.

صدور گروهی قبض المثنی توسط پنل سازمانی قبضینو

در شرکت‌ها، سازمان‌ها و مجموعه‌ها قبوض به صورت مرکزی مدیریت و پرداخت می‌شوند و واحدهای پشتیبانی،  قبض المثنی حسابداری و مالی معمولاً با مسئله مدیریت قبوض دست و پنجه نرم می‌کنند. اینکه ماهانه تعداد زیادی قبض باید جمع‌آوری و پرداخت شود و رسید قبض (رسید پرداخت قبض و نسخه فیزیکی قبض)، باید آماده و تحویل واحد حسابداری شود، معمولا زمان و هزینه زیادی روی دست سازمان‌ها می‌گذارد. هنگامی که تعداد قبوض زیادی وجود داشته باشد، این موضوع با چالش بزرگتری همراه خواهد شد.

بخش حسابداری و مالی مجموعه‌ها، شرکت‌ها و یا سازمان‌ها به سختی تعداد بسیار زیادی قبض را مدیریت می‌کنند. مخصوصا با توجه به اینکه نسخه کاغذی قبوض درحال از بین رفتن است، پروسه جمع آوری اطلاعات هر قبض، تبدیل به یک دغدغه مهم شده است.

سیستم های مالی، برای مدیریت هزینه ها و مخارج خود، نیاز به اسناد معتبر جهت تایید پرداخت دارند و از همین رو چون پروسه پرداخت قبوض به‌صورت تکی در این مجموعه ها صورت می‌پذیرد، جمع‌آوری این اطلاعات، به خودی خود کار بسیار سختی است.

پنل سازمانی قبضینو راه حلی جامع برای تمامی این مشکلات است. شما با تعریف قبوض خود در پنل، به راحتی به نسخه المثنی (الکترونیکی) قبوض دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید تاریخچه قبوض المثنی هر قبض را به‌صورت جامع در پنل مشاهده کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به قسمت زیر، نسخه المثنی قبوض آب، برق، گاز و تلفن ثابت خود را دریافت کنید. “سوابق و گزارش‌ها > گزارش‌‎های عمومی > صورتحساب و قبض المثنی” پنل سازمانی قبضینو با جمع آوری قبوض المثنی هر دوره، تاریخچه قبوض را نیز برای شما فراهم می‌کند.

صدور قبض المثنی به تفکیک دوره قبض

از زمانی که قبوض خودرا در پنل سازمانی تعریف می‌کنید، نسخه المثنی آنها با تفکیک دوره در پنل ذخیره می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه مربوطه، قبوض المثنی 1 قبض مشخص را در دوره‌های متفاوت مشاهده و یا به‌صورت گروهی (با فرمت PDF) دانلود نمایید.

سایر روش های دریافت قبض المثنی

قبض المثنی تلفن ثابت

برای دریافت قبض المثنی و یا تصویر قبض، کاربران و مشترکان استان تهران  قبضینو سازمانی  و پنل سازمانی قبضینو پس از مراجعه به سایت TCT.ir و کلیک بر روی منوی «صدور قبض المثنی» با ورود اطلاعات مربوطه به شماره تلفن، کد پستی ۱۰ رقمی، انتخاب سال و دوره صورتحساب‌گیری می‌توانند قبض المثنی دوره را مشاهده کنند.

قبض المثنی برق

مشترکین می توانند به سه طریق نسبت به دریافت صورتحساب المثنی اقدام فرمایند :

  • مراجعه به وب سایت شرکت به آدرس www.tbtb.ir خدمات غیر حضوری ، رویت صورتحساب برق مصرفی (اینجا) با ثبت شماره رمز رایانه به همراه دیجیت ، شماره پرونده و یا شناسه قبض نسبت به دریافت آخرین صورتحساب برق مصرفی خود اقدام فرمایند.
  • با دردست داشتن یکی از صورتحساب های اشتراک خود و مراجعه به اداره برق منطقه (نام و آدرس منطقه در صورتحساب مشخص گردیده است) نسبت به دریافت صورتحساب المثنی اقدام فرمایند.
  • مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت (فهرست دفاتر در وب سایت شرکت به آدرس www.tbtb.ir راهنمای مراجعین موجود است)

شما وقتی قبضی را پرداخت می‌کنید به عنوان مدرکی برای اثبات این موضوع که قبض خود را پرداخت کرده‌اید نیاز به یک رسید حاوی اطلاعاتی دارید که نمایشگر صحت پرداخت شما است. این اطلاعات باید شامل مواردی همچون شناسه قبض، شناسه پرداخت، تاریخ پرداخت، مبلغ پرداخت و کد پیگیری پرداخت باشد. ثبت شدن این اطلاعات در جایی که امکان دسترسی در هر لحظه به آن‌ها وجود داشته باشد خیلی مهم است چرا که در خیلی از موارد به دلیل ناهماهنگی ایجاد شده بین بانکی که پول قبض شما به حساب صادرکننده قبض در آن بانک واریز شده و صادر کننده قبض، بدهی شما تسویه نمی‌شود . شما باید رسید پرداخت خود را به صادرکننده قبض نشان دهید تا صادرکننده قبض با استفاده از اطلاعات موجود در رسید پرداخت شما از صحت پرداخت شما اطمینان حاصل کرده و بدهی شما را تسویه نماید. اهمیت رسید قبض برای ادارات و سازمان‌ها با توجه به حجم بالای قبوض و مدارک بسیار بیشتر است. در ادامه با ما همراه باشید تا این موضوع مهم را بررسی کنیم و بهترین راهکار را برای دریافت رسید قبض المثنی به شما معرفی کنیم.

رسید قبض، سردردی همیشگی برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و مجموعه‌ها

کافی است بدانیم که در خیلی از شرکت‌ها، سازمان‌ها و مجموعه‌ها قبوض به صورت مرکزی مدیریت و پرداخت می‌شوند و واحدهای پشتیبانی، حسابداری و مالی معمولاً با مسئله مدیریت قبوض دست و پنجه نرم می‌کنند. اینکه ماهانه تعداد زیادی قبض باید جمع‌آوری و پرداخت شود و رسید قبض (رسید پرداخت قبض و نسخه فیزیکی قبض)، باید آماده و تحویل واحد حسابداری شود، معمولا زمان و هزینه زیادی روی دست سازمان‌ها می‌گذارد، حالا هر چه تعداد قبوض بیشتر باشد و سازمان شعبات متعددی در سطح شهر یا کشور داشته باشد این موضوع چالش بزرگتری را به همراه خواهد داشت.

امروزه سازمان‌ها با چالش دیگری نیز روبه‌رو شده‌اند و آن حذف تدریجی قبوض کاغذی است. فکر کنید دیگر قبوض برای سازمان‌ها ارسال نمی‌شود و حالا هر ماه باید تعداد زیادی قبض به صورت دستی استعلام شود و هر قبض به صورت تکی پرداخت شود، تا اینجای کار صرفاً جلوی قطع خدمات گرفته شده است و حالا می‌رسیم به رسید قبض برای مستندسازی در واحدها حسابداری. هر چه بیشتر به این روند فکر کنیم، بیشتر می‌فهمیم که این فرآیند به صورت دستی و سنتی پیش نخواهد رفت و اگر هم پیش رود منجر به مشکلات و اشتباه‌های فراوانی خواهد شود.

پس راهکار چیست؟ شاید در اولین اقدام به سراغ اینترنت بانک‌ها یا حتی موبایل بانک‌ها برویم، اما این راهکار هم نمی‌تواند این مشکل را به درستی برطرف نماید، چرا که شاید رسید پرداخت قبوض در این نرم‌افزارها ثبت و ضبظ شود اما همچنان مسئله قبض فیزیکی و جمع‌آوری آن‌ها به قوت خود باقی است. در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم با معرفی پنل سازمانی قبضینو راهکاری مناسب برای مدیریت قبوض ارائه دهیم.

دریافت رسید قبض با پنل سازمانی قبضینو

پنل سازمانی قبضینو، راهکاری مدرن برای مدیریت و پرداخت گروهی قبوض

تمامی افرادی که تعداد زیادی قبض را باید در ماه مدیریت نمایند کافی است یکبار برای همیشه تمامی شناسه‌های قبوض خود را جمع‌آوری نمایند و در پنل سازمانی قبضینو ثبت‌نام نمایند و متناسب با تعداد قبوض خود طرح اشتراک مناسب برای خود را خریداری کنند. حال کافی است از طریق منوی تعریف و مدیریت قبوض، قبوض خود را یکبار برای همیشه تعریف کنند، از لحظه تعریف قبوض، پنل سازمانی قبضینو تمامی قبوض را به صورت خودکار استعلام می‌کند و آخرین وضعیت هر قبض را به شما نمایش خواهد داد، همچنین شما قادر خواهید تمامی قبوض آماده پرداخت خود را مشاهده نمایید و تنها با دریافت یک رمز پویا تمامی آن‌ها به راحتی پرداخت کنید.

اما پنل سازمانی قبضینو چگونه به شما کمک خواهد کرد تا مشکل مطرح شده در این مقاله را حل کنید؟

دریافت رسید قبض از پنل سازمانی قبضینو

قبوضی که در پنل سازمانی قبضینو تعریف می‌شوند، زمانی که استعلام خودکار برای آن‌ها انجام می‌شود در صورت که که قبض جدید صادر شده باشه، سامانه قبض المثنی را نیز به صورت خودکار دریافت می‌کند و برای کاربر نمایش خواهد داد تا در صورتی که کاربر نیاز به نسخه فیزیکی قبض داشته باشد به راحتی نسخه pdf را دانلود و پرینت نماید. قبوض المثنی در منوی سوابق و گزارش‌ها، قسمت گزارش‌های عمومی، بخش صورت‌حساب و قبض المثنی قابل دریافت هستند.

در صورتی که قبوض از طریق پنل سازمانی قبضینو پرداخت شوند، رسید پرداخت حاوی تمامی اطلاعات پرداخت در حساب‌کاربری ثبت می‌شود. این اطلاعات که هم به صورت رسید پرداخت و هم به صورت فایل اکسل قابل دسترسی هستند و می‌توان از طریق منوی سوابق و گزارش‌ها، قسمت سوابق و رسید پرداخت قبوض به این موارد دسترسی داشت. همچنین امکان فیلتر کردن سوابق بر اساس ورودی‌های مختلفی همچون زمان پرداخت، شناسه قبض، نوع قبض و … ممکن شده است تا کاربران به راحتی بتوانند رسید پرداخت مورد نظر خود یافته و آن را به صورت دلخواه در قالب فایل اکسل یا pdf دریافت کنند دریافت گروهی قبض المثنی

قبض المثنی آب

چنانچه مشترک شرکت آب و فاضلاب استان تهران هستید، می‎توانید با مراجعه به سایت ccp.tpww.ir براساس شماره پرونده، شناسه قبض و انتخاب منطقه آب و فاضلاب از خدمات غیرحضوری این شرکت استفاده کنید.

قبض المثنی گاز

با ورود به سایت اداره گاز استان خود می‌توانید با وارد کردن اطلاعات درخواستی، قبض المثنی خود را دریافت کنید.

دریافت رسید قبض از پنل سازمانی قبضینو

در صورتی که قبض جدیدی برای شناسه‌های ثبت شده در پنل سازمانی قبضینو صادر شود، استعلام خودکار به صورت آنی انجام می‌شود و قبض المثنی نیز آماده دریافت است. در صورتی که کاربر نیاز به نسخه فیزیکی قبض داشته باشد می‌تواند به راحتی نسخه pdf را دانلود و پرینت بگیرد. قبوض المثنی در منوی سوابق و گزارش‌ها، قسمت گزارش‌های عمومی، بخش صورت‌حساب و قبض المثنی قابل دریافت هستند.

در صورتی که قبوض از طریق پنل سازمانی قبضینو پرداخت شوند، رسید پرداخت حاوی تمامی اطلاعات پرداخت، در حساب‌کاربری شما ثبت می‌شود. این اطلاعات هم به صورت رسید پرداخت و هم به صورت فایل اکسل قابل دسترسی هستند و می‌توان از طریق منوی سوابق و گزارش‌ها، قسمت سوابق و رسید پرداخت قبوض به این موارد دسترسی داشت. همچنین امکان فیلتر کردن سوابق بر اساس ورودی‌های مختلفی همچون زمان پرداخت، شناسه قبض، نوع قبض و … فراهم شده است تا کاربران به راحتی بتوانند رسید پرداخت مورد نظر خود دسترسی داشته باشند و آن را در قالب فایل اکسل یا pdf دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *