Menu

پرداخت عوارض آزاد راهی و استعلام جریمه بزرگ راه ها

تهران-ساوه، تهران-قم، کرج-قزوین و قزوین-زنجان به‌صورت الکترونیکی قابل پرداخت شد و راهکارهایی نیز برای بهره‌مندی از این امکان معرفی شدند. از آنجاییکه ما بیش از هر چیزی به فکر راحتی کاربران در دسترسی به گسترده‌ترین خدمات هستیم، امکان استعلام عوارض آزادراهی و پرداخت آن را در اپلیکیشن پیشخوان 24 برای شما قرار دادیم. با این امکان دیگر نیازی نیست برای استعلام عوارض آزادراهی خودروی خود به سایت و یا اپلیکیشن‌های دیگر مراجعه کنید و با استفاده از پیشخوان 24 به سادگی می‌توانید عوارض آزادراهی خود را پرداخت کنید.

برای پرداخت عوارض آزادراهی با اپلیکیشن پیشخوان 24 تنها به شماره پلاک خودروی خود نیاز دارید. با وارد کردن شماره پلاک در بخش  پرداخت عوارض آزادراهی اپلیکیشن به سادگی می‌توانید عوارض ثبت شده را مشاهده و پرداخت کنید.

مزایای پرداخت عوارض آزادراهی با پیشخوان 24

  • راحتی بیشتر تردد در آزادراه‌ بدون نیاز به توقف تا مقصد
  • عدم نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی پرداخت
  • مصرف کمتر سوخت
  • استفاده کمتر از ترمز و نهایتا کمک به حفظ بهتر محیط زیست

 

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق سامانه‌های اینترنتی

هموطنان عزیز می‌توانند با مراجعه به آدرس‌های اینترنتی  itoll.ir و nspay.ir  عوارض آزادراهی خود را با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود مشاهده و پرداخت کنند.

اپلیکیشن‌های پرداخت عوارض آزادراهی

کاربران عزیز می‌تواند با نصب اپلیکیشن‌های مربوطه نظیر تاپ، nspay، آپ، تومن، ریالو و … می‌توانند به سادگی عوارض آزادراهی خود را مشاهده و پرداخت کنند. در این اپلیکیشن‌ها نیز مانند پیشخوان 24 با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود، عوارض آزادراهی خودروی شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را پرداخت کنید.

پرداخت عوارض آزادراهی با استفاده از کد دستوری #۸*۷۲۰*‌

هموطنان عزیز با شماره‌گیری کد دستوری #۸*۷۲۰*‌ می‌توانند به راحتی عوارض آزادراهی خودروی خود را مشاهده و پرداخت کنند.

استعلام آنلاین خلافی خودرو

کسر مستقیم عوارض از حساب بانکی

در این روش، با موافقت کاربر و دادن اجازه برداشت از حساب، مبلغ عوارض در ازای هر بار تردد در آزادراه‌ها به صورت خودکار از حساب بانکی اعلام شده توسط کاربر کسر و پس از برداشت به وی اطلاع‌رسانی می‌شود. در حال حاضر دارنده‌های حساب در بانک‌های زیر می‌توانند از این روش پرداخت عوارص آزادراهی استفاده کنند: بانک ملی، بانک ملت، بانک انصار، بانک سرمایه، بانک پست بانک، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک مسکن، بانک اقتصاد نوین، بانک ایران‌زمین، بانک شهر، بانک دی،بانک سپه

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق تگ

در این روش پرداخت عوارض، صاحب ماشین قبل از تردد نسبت به تهیه و نصب یک تگ مخصوص بر روی خودرو اقدام می‌کند. بدین ترتیب مبلغ، به طور خودکار پس از عبور خودرو از آزادراه، از مبلغ موجود در کیف پول وی کسر می‌شود.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق خودپرداز

در روش پرداخت از طریق خودپرداز، بدهی‌های معوق عوارض آزادراهی از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانکی در سراسر کشور قابل پرداخت است، مالکان خودرو که پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت کردند و یا از وب‌سایت NSPAY  دریافت می‌کنند می‌توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک‌های ملت، سامان، انصار و شهر نسبت به پرداخت اقدام کنند.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق کارت‌خوان

برای راحتی هموطنان در روند پرداخت و استعلام عوارض، امکان پرداخت عوارض آزادراهی از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در پمپ‌بنزین‌ها، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و توقفگاه‌های بین راهی در آزادراه‌های کشور فراهم شده است.

پرداخت سازمانی عوارض آزادراهی

در مدل پرداخت سازمانی، شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که صاحب تعدادی خودرو هستند می‌توانند از خدمات پرداخت گروهی برای مدیریت عوارض آزادراهی استفاده کنند.

در پرداخت عوارض آزادراهی حتما به این نکات توجه داشته باشید:

هر خودرو باید قبل، حین یا پس از تردد از طریق یکی از روش‌­های پرداخت پیش‌بینی شده نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کند.

در صورت عدم پرداخت عوارض آزادراهی، پس از تردد به مالک خودرو پیامک یادآوری توسط پلیس ارسال می‌شود. در صورت عدم پرداخت تا 24 ساعت پس از تردد، برای بار دوم با پیامک به مالک خودرو اعلام و جهت پرداخت مبلغ عوارض یادآوری خواهد شد. درصورت عدم اقدام به پرداخت تا 48 ساعت پس ا ز پیامک دوم، پیامک سوم از طرف پلیس ارسال می‌شود. درصورتی‌که مالک خودرو با هیچ‌کدام از این هشدارها نسبت به پرداخت اقدام نکند، مراحل اعمال قانون برایش اجرا می‌شود. در این‌حالت مبلغ 30 هزار تومان جریمه عدم پرداخت نیز به مبلغ اضافه خواهد شد

 

https://pishkhan24.com/freeway

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *