Menu

انتظار جامعه پرستاری برقراری فوق العاده خاص است

انتظار جامعه پرستاری این است که با توجه به ماهیت سخت و زیان آور بودن شغل‌شان، شاهد برقراری فوق العاده خاص باشند و همچنین وضعیت نیروهای غیر رسمی و نیروهای شرکتی و طرحی‌هایی مشخص شود.

یوسف رحیمی عضو شورای عالی نظام پرستاری در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری درباره تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: در مورد تعرفه گذاری پرستاری فرصت زیادی از ابتدای سال تا الان وجود داشت و می‌شد نرم افزاری طراحی کرد که محاسبه دقیق‌تری انجام داد و پرداختی مبتنی بر عملکرد واقعی‌تری را انجام داد اما متاسفانه اجرای قانون با تاخیر شروع شد و تعرفه گذاری تا تیرماه وارد صورتحساب بیمارستان شد.

وی افزود: بعد از آن همکاری بیمه‌ها باید افزایش می‌یافت و بیمه‌ها باید  سریع‌تر اسناد را تحویل میدادند اما الان در کشور پرداخت‌های متناقضی داریم در بعضی از استان‌ها پرداختی‌هایی داریم که نسبت به استان‌های دیگر گاهاً سه برابر بوده است؛ نیازمند این هستیم که هر چه سریعتر بیمه‌ها به اسناد رسیدگی کنند و وزارت بهداشت نیز نرم افزاری را تهیه کند که پرداخت واقعی تعرفه پرستاری را بر اساس کاهای پرستاری بتوانیم تجربه کنیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ در سال اخیر مطالبات جامعه پرستاری از زبان رئیس جمهور مطرح شد که یکی بحث ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای غیر رسمی و نیروهای شرکتی و طرحی‌هایی بود که در دوران کرونا خدمت کردند؛ برقراری فوق العاده خاص پرستاران نیز از دیگر مطالباتی بود که مورد تأکید قرار گرفت.

وی ادامه داد:‌ در مورد تعرفه گذاری شاهد اجرای آن علیرغم کم و کاستی‌های موجود هستیم اما در مورد مطالبات دیگر متاسفانه ما هنوز شاهد اقدام عملی نبودیم. درباره تبدیل وضعیت نیروهای غیر رسمی درخواست جامعه پرستاری این بود که نیروهایی که در دوران کرونا تحت عناوین شرکتی، نیروی 89 روزه و نیروی طرحی بودند تبدیل وضعیت شوند که متاسفانه هنوز اقدامی صورت نگرفته و بسیاری از همکاران بعد از پنج سال و نیم کارکردن مجبور شدند که الان بعد از اتمام طرح و تمام شدن کرونا محل کار خود را ترک کنند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری تصریح کرد:‌ امیدوارم در ستاد ملی کرونا یا مجلس در قالب طرحی که برای ساماندهی کارکنان دولت در دست بررسی است و قرار است که 6 آذر در صحن علنی مجلس در مورد آن بحث شود، همکاران پرستاری نیز در نظر گرفته شوند و زحماتی که پرستاران ما کشیدند و ایثاری آنها دیده شود.

رحیمی بیان داشت:‌ انتظار جامعه پرستاری این است که با توجه به ماهیت سخت و زیان آور بودن شغل‌شان، شاهد برقراری فوق العاده خاص باشند؛ پرستاران همواره در بحران های مختلف از کرونا و سیل و زلزله و هر زمان که اتفاق غیر مترقبه ای در کشور بخواهد رخ بدهد حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *